Wielkoformatowa gra planszowa

Pierwsza w Polsce wielkoformatowa gra planszowa o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły” dedykowana dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wielka gra planszowa o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, powstała w celu nauki zasad i przepisów podczas zabawy. Jest to duża gra planszowa z miękką kostką do gry.


Oryginalność i nietypowość wielkiej gry polega na braku pionków. Gra została zaprojektowana w taki sposób by dziecko mogło fizycznie wziąć w niej udział przemieszczając się po planszy na własnych nogach.
Każde dziecko może wziąć udział w grze, świetnie się bawić, poznawać zasady poruszania się pod drogach pieszo i być bezpieczniejsze na ulicy. W grze zastosowano wiele scenek, które odnoszą się do typowych sytuacji drogowych napotykających pieszych. Gracz podczas gry dowiaduje się którą stroną jezdni należy się przemieszczać, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnie, czego w obrębie drogi nie należy robić i jakie zachowania są niebezpieczne i zagrażające zdrowiu.

Zestaw

W skład zestawu wielkoformatowej gry wchodzi: plansza do gry, instrukcja oraz kostka. Duża kostka umożliwia widoczność wyrzuconych oczek dla wszystkich graczy biorących udział w rozgrywce.

Zasady gry

Bezpieczna droga do szkoły, jest grą planszową polegającą na możliwie najszybszym dotarciu do celu. Gracz przemieszcza się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych na kostce do gry oczek. Zawodnik po grze przemieszcza się na własnych nogach, po drodze napotykając na swej drodze bonusy i kary. W zależności od scenki gracz zachowuje się prawidłowo lub nieprawidłowo otrzymując bonus w postaci np. dodatkowego rzutu, oczek o które przesuwa się na planszy lub straty kolejki, czy oczek o które cofa się. Grę wygrywa zawodnik który dotrze bezpiecznie do szkoły jako pierwszy. Gra kończy się gdy ostatni gracz osiągnie metę czyli szkołę.


Bezpieczeństwo

Wielkoformatowa gra planszowa jest całkowicie bezpieczna dla dzieci. Tworzywo sztuczne z jakiego została wykonana plansza do gry jest miękkie w dotyku, gładkie oraz nie posiada ostrych krawędzi. Kostka zrobiona została z gąbki, tak by rzucanie kostką było bezpieczne na wypadek kontaktu z innym graczem. Pomimo zastosowania bezpiecznych materiałów do produkcji gry, niedopuszczalne jest umożliwienie dzieciom korzystania z gry bez należytej opieki osoby dorosłej.

Przechowywanie

Grę należy przechowywać złożoną w tzw. ”kostkę” lub zwiniętą w rulon. Plansza do gry przed każdym złożeniem powinna być wyczyszczona i wysuszona. Grę należy przetrzymywać w suchym i ciemnym miejscu by uniknąć wilgoci oraz nadmiernej i długotrwałej ekspozycji świetlnej. Unikanie słońca i wilgoci pozwala na utrzymanie żywych kolorów i wydłuża eksploatacje gry o wiele lat.

Utrzymanie w czystości

Wielka gra planszowa jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Materiał planszy po którym chodzą gracze jest wykonany z śliskiego tworzywa. Umożliwia to łatwe czyszczenie i mycie maty do gry. Po myciu plansza musi pozostać otwarta w celu wyschnięcia. Składanie i zwijanie maty jest możliwe po uprzednim wysuszeniu materiału.

Edukacja

W grze wykorzystano symulacje sytuacji drogowych związanych z zasadami ruchu drogowego pieszych i kultury drogowej innych użytkowników. Sytuacje czekające w grze na zawodnika dotyczą wielu aspektów bezpieczeństwa, główne tematy gry to:

  • poszanowanie praw innych uczestników drogi
  • przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • niewłaściwe zachowania w obrębie drogi
  • działanie służb drogowych
  • kultura pomocy osobie starszej
  • znaki drogowe
  • kontakt z służbami ratunkowymi
  • przejazd kolejowy
  • poruszanie się po drogach

Wielka gra edukacyjna „Bezpieczna droga do szkoły” w skrócie:

Skład gry: plansza + kostka do gry
Ilość uczestników: 10 dzieci
Powierzchnia: 48 m2

Wymiary : 8 x 6 metrów
Cena: 2900 zł netto + 23% VAT
Czas realizacji: 7 dni

Istnieje możliwość wykonania gry w innym formacie.