Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo drogowe dotyczy każdego z nas. Praktycznie każdego dnia
przemieszczamy się po drogach i ulicach w celach służbowych i prywatnych. Całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych póki co jest trudnym do zrealizowania marzeniem. Samo się bezpiecznie nie zrobi, dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Wszyscy wiemy, że należy edukować, uświadamiać i rozwijać wyobraźnie uczestników ruchu drogowego.

Śmiertelność na polskich drogach w wypadkach komunikacyjnych wynosi każdego roku prawie 3 000 osób. Idziemy z naszą misją krok dalej i stawiamy na szkolenia od najmłodszych lat i u podstaw.

Pomysł wielkiej gry planszowej „Bezpieczna droga do szkoły” zakłada by maluszki i dzieci mogły poznać podstawy zasad drogowych. Scenariusz gry umożliwia prezentację, dyskusje i ćwiczenie zasad ruchu pieszych po drogach. Doskonale wiemy, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Stąd też warto promować bezpieczny styl życia i myślenie drogowe od najmłodszych lat.
Z pewnością jest to najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa w kraju i nadzieja na ograniczenie wypadków drogowych.

Według statystyk wypadkowych w ubiegłym roku w naszym kraju doszło do 2 387 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14 roku życia.
Skutkiem tych zdarzeń była śmierć 68 dzieci, a 2 621 zostało rannych.

Przedstawione dane są przerażające i pokazują ogromne ryzyko napotykane przez dzieci każdego dnia. Miejmy świadomość że problem
dotyczy nas i naszych dzieci, dlatego zadbajmy o ich edukację komunikacyjną od najmłodszych lat nauczania początkowego.