My

My to my, czyli zwykli śmiertelnicy z pasją. Nasza ekipa to grupa przyjaciół działających lokalnie ku poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stworzyliśmy już wiele różnych autorskich symulantów bezpieczeństwa, szkoleń dla kierowców, materiałów dydaktycznych dla dzieci i dorosłych.


Organizujemy imprezy i akcje o tematyce BRD na terenie małopolski i śląska. Zajmujemy się działaniami wspierającymi bezpieczeństwo na drodze od ponad dekady. Nie wiemy ile ludzi uratowaliśmy ale podnieśliśmy świadomość i bezpieczeństwo wśród 100 000 uczestników naszych akcji. Zbudowaliśmy i oferujemy wynajem symulatorów na których pracujemy i szkolimy Was. W naszym parku maszynowym znajduje się:


symulator dachowania
symulator zderzenia
refleksomierz Simflex
– symulator przeciążeń dachowania
symulator wyścigowy
mobilna płyta poślizgowa
– waga przeciążeń wypadków
– symulator łańcuchów śniegowym
– symulator bezpiecznej jazdy
– symulator nauki jazdy
symulator poduszki powietrznej
– symulator wymiany koła
– troleje
– test Stewarta
– laboratorium badania kierowców
– nietypowe rowery
miasteczko rowerowe
– rowerowy tor przeszkód
– odblaskownia
komora dymowa
symulator starości
– symulator gaszenia pożaru

Pewnego dnia pojawił się pomysł stworzenia edukacyjnej gry o tematyce bezpieczeństwa na drodze dzieci. Założeniem była budżetowa atrakcja łącząca zabawę i naukę, by dzieci mogły poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszych. Burza mózgów naszego zespołu wyłoniła kilka ciekawych koncepcji. Pierwszy z nich – wielka gra planszowa – postanowiliśmy zrealizować od razu. Tematem przewodnim gry był jej wielki format, by dziecko mogło chodzić po grze i brać w niej fizycznie udział. Kolejnym aspektem była fabuła gry, czyli bezpieczna droga do szkoły. Następnym założeniem była prostota rozgrywki sprowadzona do prostej gry planszowej i kości do gry. Następnie powstała potoczna nazwa projektu: wielkoformatowa gra planszowa, która przyjęła tytuł „Bezpieczna droga do szkoły”.

W przeciągu kilku dni roboczych zespół opracował szczegóły: scenki, zasady gry, rozmiar, kolorystykę itp. itd. Następnym wyzwaniem było wykonanie szaty graficznej w sposób przejrzysty, czytelny i zapadający w pamięć uczestnikom rozgrywki. Dziś wiemy od naszych klientów, że produkt w postaci wielkiej gry jest ogromnym sukcesem. Gra planszowa bezpieczna droga do szkoły jest wykorzystywana do nauki zasad ruchu drogowego dzieci na terenie całej Polski. Tworzenie nowych rozwiązań wspierających i wpływających na bezpieczeństwo maluchów na drodze jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji. Dziękujemy Wam drodzy klienci, że myślicie o najmłodszych i dbacie o ich bezpieczeństwo.
Ekipa tworząca wielkoformatową grę planszową:


Mateusz – psycholog transportu
Rafał – instruktor nauki jazdy
Tomasz – egzaminator prawa jazdy
Jerzy – instruktor techniki jazdy
Marzena – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Milena – pedagog szkolny
Maria – psycholog szkolny
Oskar – policjant ruchu drogowego
Marek – grafik komputerowy

Specjalne podziękowania dla wszystkich osób dzięki którym wizja wielkiej gry planszowej stała się faktem i środkiem dydaktycznym wykorzystywanym w wielu szkołach i przedszkolach. Dziękujemy twórcom za trud pracy włożony w realizację i poświęcony czas!

.